اخبار و رویدادها

برگزاری کارگاه آموزشی پروازفرامنطقه ای توسط رکورددار  دنیا

کارگاه آموزشی پرواز مسافت پاراگلایدینگ به همت باشگاه کلودبیس از مجموعه های فعال ورزش های هوایی استان تهران و با حضور رافائل سالادینی دارنده چندین رکورد جهانی پرواز فرامنطقه ای ازکشور برزیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن ورزش های هوایی در این کارگاه آموزشی که بیش از ۱۳۰ ورزشکار فعال در حوزه پرواز های فرا منطقه ای پاراگلایدرکشور حضور داشتند مباحث وسناریو های مربوط به مسابقات پرواز مسافت پاراگلایدر و سناریوهای پرواز آزاد فرامنطقه ای به شرکت کنندگان ارایه شد.

در ابتدای این کارگاه سهیل باریکانی رکورددار پرواز فرامنطقه ای کشور و مسوول باشگاه کلودبیس که دعوت ومیزبانی از قهرمان دنیا را برعهده داشت ضمن اشاره به ثبت رکوردهای جدید پرواز با پاراگلایدردر ایران، ضرورت برگزاری چنین کارگاه‌های تخصصی و تاثیر آن در پیشرفت پاراگلایدینگ و دلایل دعوت از سالادینی را عنوان کرد.
رافائل سالادینی در این کارگاه با اشاره به اینکه اقلیم ایران پتانسیل ثبت رکوردهای بالاتر در مسافت آزاد را داراست گفت: به نظر من پرواز فرامنطقه ای ۵۰۰+ کیلومتر با شرایط آب و هوایی ایران امکان‌پذیر است.
این چهره برجسته پاراگلایدینگ دنیا در توضیح این مطلب بیان کرد: جریانات هوایی و وجود ترمال‌های قوی در جغرافیای ایران این امکان را مهیّا ساخته که خلبانان با بهره‌گیری بهتر از انرژی خورشید و ارتقا توانمندی‌های خود، رکوردهای بالاتری ثبت کنند.
سهیل باریکانی نیز در تایید این مطلب گفت : روزی که در دنیا پاراگلایدر سواران بالای ۳۰۰ و ۴۰۰ کیلومتر پرواز می‌کردند رکورد پرواز مسافت ایران زیر۱۰۰کیلومتر بود.
وی افزود: به تدریج وارد کانال ۲۰۰+ شدیم که تا سال‌ها ثابت ماند، زیرا همه برای پرواز بلند به جز رخ به سایت دیگری فکر نمی‌کردیم.
باریکانی ادامه داد: به تدریج دالان‌ها و مسیرهای جدید هوایی را شناسایی کردیم و این مسیر با پرواز ۴۱۸ کیلومتر از کرند غرب شروع شد . در حال حاضر رکورد پرواز مسافت و فرامنطقه ای با پاراگلایدر در ایران به میزان ۴۴۰ کیلومتر است که در دستان سهیل باریکانی قرار دارد.
اما رافائل سالادینی ورزشکار ٣٩ ساله برزیلی دارنده ۴ رکورد جهانی، ۳ رکورد جهانی پرواز فرامنطقه ای و مسافت مستقیم در سال ۲۰۰۷ – ۴۶۱ کیلومتر سال ۲۰۱۶ – ۵۶۴ کیلومتر سال ۲۰۱۹ – ۵۸۲ کیلومتر است . برنده جام جهانی – پیکو دو گویائو در سال ۲۰۱۷ است . وی همچنین ۳ بار قهرمان برزیل در سال‌های ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ شده و نیز برنده یک مسابقه Superfinal و برنده ۳ دوره رقابت جام جهانی پاراگلایدر یا PWC است. وی در سفر یک هفته ای به ایران که با همکاری انجمن ورزش های هوایی و باشگاه کلود بیس برگزار شد ضمن انجام پرواز گروهی با تنی چند از پاراگلایدر سواران مسافت کشور به انتقال تجربیات خود در این کارگاه اموزشی پرداخت.

در این کارگاه که با حضور پرشور ورزشکاران پاراگلایدر سوار فعال در پرواز فرامنطقه ای برگزار شد ، دبیر و مسولان کمیته های آموزش، استانها،باشگاهها و استان تهران انجمن ورزش های هوایی نیزحضور داشتند .

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا